Tipy a rady do interiéru

Jarní květinová dekorace

Nechte si vytvořit jarní květinovou dekoraci do interiéru. Dominantní živá dekorace na Vašem stole oživí každý interiér. Ve spolupráci s ateliérem Viju Viju vytváříme živé dekorace do Vašich interiérů. 


Viva Magenta je barvou roku 2023 

Vytváří perfektní rovnováhu mezi červenou a růžovou.  Vivu Magentu použijte jako kontrastní barvu především na menší plochy. Díky své intenzitě dokáže přitáhnout pozornost a zvýraznit celý prostor. Karmínově červený tón doporučujeme kombinovat spíše s neutrálními barvami jako je bílá, šedá či černá. Tato výrazná barva má za úkol nechat vyniknout individualitu a jedinečnost každého z nás. Silně se pojí s radostí ze života, optimismem, mládím a energií. 


Připravte se na novou zahradní sezonu.

Vyberte s námi nové zahraní posezení na terasu či do letní kuchyně. Zahradní nábytek oživí Vaši zahradu a venkovní terasu. Poradíme Vám s výběrem kvalitního, designového outdoorového vybavení. 


Betonové a dekoreativní stěrky do koupelen. 

Betonová a dekorativní stěrka v koupelně je funkčním a designovým řešením stěn a podlah. Do koupelny používáme stěrku Magic Touch od Zera a nebo systém materiálů od společnosti Arte Viva. Na obklad je nutné nanést kontaktní můstek. My doporučujeme Fondo Rete, které krásně zakryje spáry a plocha je pak nádherně jednotná. 

U nás v ateliéru máme největší výběr dekorativních stěrek a technik. S námi budete mít realizaci koupelny bez starostí.

Konzultace zdarma.


Koupelny.

Koupelna je jedna z nejdůležitějších místností v domě. Zdokonalte svojí koupelnu moderními a šikovnými řešeními, která Vám zvýší komfort. Koupelnu Vám zaměříme, nakreslíme a zrealizujeme. Sázíme na detail a design spojený s funkčností. 


Tmavé koupelny.

Trendem posledních 2let jsou tmavé koupelny. Kromě černé a šedé můžete použít smaragdovou zelenou. Skvěle si rozumí se dřevem a zelenými květinami.


Připravte se na jaro a pozvěte ho dovnitř

Svěží doplňky, veselé a teplé barvy. Květiny vás naladí a rozveselí. Obrazy s jarní tématikou, rozkvetlý stůl, lehké látky. Zimní hřejivé materiály schovejte do skříní. 


Černé hrátky v interiéru 

Díky ikonám jako je Coco Chanel víme, že černá nikdy nevyjde z módy. Platí to i v interiéru. Tato výrazná barva je dramatická, elegantní a tajemná. Jak ji použít v interiéru s mírou, aby Váš domov získal jemnou eleganci a přiměřený kontrast. 


Přírodní doplňky 

Přírodní doplňky vnesou do interiéru pocit útulna a domova. Na podlahu dejte jutový koberec, ze stropu zavěste velká ratanová svítidla. Jako doplňky vyberte několik proutěných košů, dřevěné misky a přírodní aranžmá do vázy. Výběr kvalitní podlahy a kamenné pracovní desky do kuchyně udělá v interiéru také hodně. 


Domácí knihovna

Domácí knihovna, jak ji správně umístit v interiéru, aby byla originální, ale také prakticka? V úzké chodbě či v malém prostoru si poradíme s Pařížskou elegancí. Bílá knihovna, či světlý dekor dřeva prostor opticky nezmenší. Pokud plánujete knihy až ke stropu, určitě se Vám bude hodit žebřík s posuvným systémem. 


Správný poměr materiálu v interiéru

Dřevo je nádherný materiál ve svém přirozeném stavu. Pokud to s ním ale přeženete, můžete mít pocit, že Vás zadusí. V tom případě  vezměte do ruky barvu a přemalujte ho na bílo, na zeleno, tím se zjemní jeho kresba. 

Pokud zařizujete chalupu a chcete upřednostnit dřevo, propojte ho se světlým obkladem, v malém množství kontrastní barvou a nezapomeňte na přírodní zeleň.


Bordová barva v interiéru

Bordová barva v interiéru je stylová, energická a radostná. Je výrazná, ale přitom není příliš dotěrná. Je oblíbená v chladnějších měsících. Dokáže vytvořit intimnější atmosféru. Bordová s béžovou a šedou vytvoří vždy dokonalý pár. 


Lehkost textilií v interiéru.

Látky vnesou do prostoru útulnost, hloubku, živost a barevnost. Pokud Vám na oknech chybí záclony či závěsy, neváhejte a pořiďte si je. V kuchyni doporučujeme místo klasické záclony ke kuchyňské lince látkovou roletu, či plisé, které můžete libovolně vysouvat.

Zkuste ve Vašem domě skrýt všechny textilie a uvidíte, jak ponurý pocit najednou budete mít. S výběrem materiálu Vám rádi poradíme.


BOHO STYL styl v interiéru.

BOHO STYL styl v interiéru, charakterizují přírodní materiály a převládají zemité odstíny. Propojení skandinávského stylu s asijskou barevností a hravostí. Kreativita se dřevem, bavlnou, keramikou, ratanem či mořskou trávou Váš domov neskutečně proteplí. 


Vídeňský výplet je stylový, hřejivý a elegantní v interiéru.

Výpletový nábytek a doplňky byly používány již v 19. st. Tento druh výpletu přichází opět ke slovu, kromě sedáku a opěrek židlí nebo křesel se objevuje také na komodách a svítidlech. 


Jak vybrat ideální tvar kuchyně.

Jedním z důležitých úkolů při proměně kuchyně je vybrat správný tvar kuchyňské linky. Vhodným rozmístěním ušetříte mnoho času a práce při vaření. 
Do malých místností je ideální lineární kuchyně, která by měla být dlouhá alespoň 3m. Kuchyně do tvaru L je praktická a funkční, jak ji ale navrhnout aby plnila i vaše potřeby?  Kuchyně ve tvaru U. Tento tvar je velmi oblíbený právě v malých bytech, protože tímto rozložením dokážete vytěžit z místnosti co nejvíce. Dejte však pozor na minimální vzdálenost protějších skříněk. Kuchyň s ostrovem. Zútulňuje větší prostory, propojuje jednotlivé zóny a umožňuje lepší kontakt se členy domácnosti. 

Obraťte se na nás a my Vám připravíme vizualizaci celé místnosti.