VYDAVATEL A 11 s.r.o.
Plzeňská 1348/95
150 00 Praha 5
IČO: 271 20805
www.a11.cz

ŘEDITEL VYDAVATELSTVÍ
ALEŠ ZAVORAL

VÝKONNÝ ŘEDITEL
PAVEL HORSKÝ
pavel@a11.cz
775 940 614

ŘEDITELKA REDAKCÍ
BÁRA ŠTANGLOVÁ
bara.stanglova@a11.cz
603 306 850

OBCHODNÍ ŘEDITEL
DAVID KORN
david.korn@a11.cz
725 729 877

ŘEDITEL STRATEGICKÉHO ROZVOJE A MARKETINGU
JAN KULICH
jan.kulich@a11.cz
605 227 541

ŠÉFREDAKTORKA
BÁRA ŠTANGLOVÁ
bara.stanglova@a11.cz

GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ:
RENÁTA KOŠKOVÁ

FOTO NA OBÁLCE:
PASTA ONER, FOTO: DAVID TURECKÝ

INZERCE
inzerce@a11.cz
www.a11.cz/prezentace

PŘEDPLATNÉ A DISTRIBUCE
Předplatné objednávejte na www.mojecasopisy.cz nebo na www.digiport.cz/partner/a11

MK ČR E 24038
ISSN 2695-0561

Číslo 1/2023, ročník 1,
den vydání 14. 6. 2023

Přetisk a jakékoli šíření je povoleno pouze s výslovným souhlasem vydavatele.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, Inovace a digitalizace vládnou světu a my v A11 rozhodně nezůstáváme pozadu. Nejen proto vám tímto představujeme první digitální magazín v portfoliu mediální skupiny A 11 – eMag.

Jeho prostřednictvím se dostanete k tomu nejlepšímu z obsahu, který vzniká nejen v redakcích našich tištěných časopisů, ale také celoplošné televize A11 nebo podcastů, které pro vás do budoucna připravujeme. Pečlivý výběr pod taktovkou šéfredaktorů zajišťuje kvalitní obsah z oblastí managementu a řízení (Innovation, CEO), práva (Lawyers & Business), trendů ve zdravotnictví (Ze Zdravotnictví a Profi Medicína), developmentu a architektury (Estate & Business) a lifestylových témat (Mladý svět, televize A 11 TV a Náš REGION).

Naší motivací pro vytvoření digitálního magazínu eMag byla také možnost oslovit čtenáře novou cestou, díky jeho online distribuci, a přispět tak k udržitelnosti společnosti a ESG.

Přeji vám příjemné čtení. ▲

Bára Štanglová
šéfredaktorka eMag

3


OBSAH

6/ PROJEKTY S JEDINEČNÝM CHARAKTEREM

V portfoliu developerské společnosti CREDITAS Real Estate najdete několik mimořádných projektů s jedinečným charakterem a geniem loci. Ať už je to rezidence U Milosrdných ve výjimečné lokalitě Starého Města nebo třeba zrekonstruovaná historická památka Jinonický zámek. Zajímavý je též projekt nájemního bydlení LOOX Prosek Apartments. Nejenom o nich jsme si povídali s Jiřím Vajnerem, generálním ředitelem CREDITAS Real Estate. Zeptali jsme se i na současnou situaci na nemovitostním a developerském trhu, rostoucí zájem o nájemní bydlení nebo synergie ve skupině CREDITAS. Řeč byla také o dalších plánech a připravovaných projektech v Praze i dalších městech.

18/ DEVĚT FINANČNÍCH RAD, KTERÉ SE VYPLATÍ NÁSLEDOVAT

Advokát Vít Šilhavý nedávno uvedl na trh nový software Bill, určený zejména pro office management advokátních kanceláří, ale rovněž dalších poradenských profesí. Navázal tím už na svou předchozí právně-informační aplikaci ověřující například politickou exponovanost jednotlivých osob či whistleblowing software. Také ale s advokátem Jakubem Pártlem spoluzaložil novou advokátní kancelář Sphere: „Soustředíme se primárně na podnikatelský sektor, a to na oblasti M&A, finančních trhů a realit a samozřejmě práva IT. Pokud bych měl vypíchnout nějaký záměr, tak je to poskytování kvalitních právních služeb právě v těchto oblastech a řízený růst kanceláře.“

24/ GENDEROVÁ ROVNOST VE VEDENÍ FIREM

Férovější zastoupení obou pohlaví se velmi brzy stane realitou, a to díky schválené evropské směrnici. Jak ukazují analýzy, bez ní by pozvolné pozitivní změny probíhaly dlouhé desítky let.

34/ PASTA ONER: VĚŘÍM TOMU, CO DĚLÁM

Aspoň to říká o sobě a své tvorbě Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, jedenz průkopníků graffiti a popartu v Česku. Jeho tvorbu dobře rozpoznáte, protože je velmi individuální, zajímavá a provokativní. I proto je možná pro některé tak trochu enfant terrible české výtvarné scény, podle jiných zase patří k nejvýznamnějším českým umělcům současnosti.

44/ ČESKÁ CHYTRÁ ŘEŠENÍ PRO E-MOBILITU

Při investování do projektů rozvoje e-mobility se vyplatí vsadit na zkušenost – nejde jenom o bezproblémový proces zajištění dotací i prvotřídní technickou úroveň, ale také o spolehlivost, a hlavně bezpečnost provedených instalací. V rozhovoru s Ondřejem Miškovským, Indirect Sales Managerem ze společnosti ChargeUp, která je v Česku jedním z lídrů v této oblasti, jsme se podívali se na infrastrukturu pro e-mobilitu pohledem běžného občana i velké společnosti.

4